CİLT BAKIMI


CİLT BAKIMI

Klasik cilt bakımı; kullanılan özel üretilmiş ürünler ile bir uzman tarafından cildin ihtiyacına uygun olacak şekilde derinlemesine temizleme yapılması işlemidir.

Klasik Cilt Bakımı Nedir?

Klasik cilt bakımı, bilindiği üzere buhar altında dinlenmiş olan cildi, siyah nokta ve yağ birikintilerinden arındırma işlemidir. En hassas ciltler dahil güvenle kullandığımız Dr. Baumann markası ile yaptığımız bakımımız cilde uygun seçilen serum, maske ve cilt masajı eşliğinde sürdürülür. Bakım süresi 40-50 dakika arasıdır.

Sadece estetik açıdan değil sağlık açısından da cildimizin temizlik ve bakımına özen göstermek yaşımız ilerledikçe oluşacak kırışıklık ve deformasyon gibi problemlerin önlenmesi bakımından çok faydalıdır. Aksi takdirde UV ışınları, makyaj, serbest radikaller, sigara, stres, hava değişimleri ve yanlış beslenme cildimizi olumsuz yönde etkiler ve genç yaşta olmamıza rağmen yorgun ve solgun görünmemize neden olur.

Cildimizin canlılığı, parlaklığı ve diriliği en önemli sağlık göstergelerindendir. Dolayısıyla 20′li yaşlardan itibaren herkesin temizlik, bakım ve koruma amaçlı olarak ayda bir kez cilt bakımı yaptırması çok faydalıdır.

Klasik Cilt Bakımı Uygulaması Nasıl Yapılır?

Klasik cilt bakımı uygulaması ciltte sırayla temizleme, peeling, tonik, buhar, komedon temizliği, maske, nemlendirici ve koruyucu işlemlerinin yapıldığı, hastanın herhangi bir ağrı yada acı duymadığı bir uygulamadır. Yapılan uygulamalar sonucunda hastanın cildi temizlenerek, cildinde tıkanmış olarak bulunan gözeneklerde biriken yağ ve kirler arındırılır, cildin kaybettiği esnekliği ve parlaklığı geri kazandırılmış olur. Klasik cilt bakımı her zaman yapılabilir fakat deri 28 günde bir kendini yenilediği için ayda bir olarak önerilmektedir.