- 27 okunma

Acısız Lazer Epilasyon Mümkün Mü?

Acısız Lazer Epilasyon Mümkün Mü?

Modern çağın en etkili yöntemi olan lazer epilasyon seçeneğinde akla gelen ilk soru, acı eşiği oluyor. Hassas ciltler gibi normal cilt tipine sahip kişiler de acısız bir epilasyon süreci yaşamak istiyor. Buz lazer epilasyon merkezleri bu konuda imdadınıza yetişiyor. Sizi istenmeyen tüylerden kurtarırken son teknolojiyi kullanıyor ve pek çok yönüyle klasik epilasyon tekniklerinden sıyrılıyor. Çok daha hafif bir acı hissederek buz lazer epilasyon işlemi tamamlanıyor. Minimum düzeye indirgenen ağrı hissi, yerini tüysüz ve keyifli günlere bırakıyor.

Buz lazerin faydası nedir sorusu ile ilgili olarak akla gelen ilk şey, acısız epilasyon yöntemi olmasıdır. Lazer epilasyon işleminde ütüleme teknolojisi kullanılır. Bu sayede istenmeyen kıl kökleri yakılır ve tüylere veda edilir. Kadınlarda olduğu gibi erkeklerde de güvenle uygulanmaktadır. Buz lazer epilasyonu da tıpkı diğer epilasyon çeşitleri gibi vücudun pek çok bölgesine güvenle uygulanır. Buz lazer epilasyonu merkezi seçimi bu noktada büyük önem taşır.

Buz lazer epilasyon işlemi nasıl yapılır?

Temelde istenmeyen kıl köklerinin dondurulması tekniğine sahiptir. Donan kıl köklerinin ölerek yeniden çıkması mümkün olmayan bir form kazanması sağlanır. Buz lazerin tek avantajı sadece acısız bir işlem olması da değildir. Buz lazer epilasyon yaz aylarında da rahatlıkla uygulanabilir. Ayrıca lazer epilasyon işleminde sıkıntı doğuran çok ince kıl kökleri üzerinde dahi etkili olur. Buz lazer epilasyon merkezleri, her cilt rengine sahip olanlar için istenmeyen tüylerden kurtulma hizmeti sağlamaktadır.

Buz lazerin bir diğer avantajı ise seans süresinin kısaltılıyor olmasıdır. Pek çok kıl tipinde başarıyla uygulanan işlem, tüm vücutta etkisini gösterir. Tüm vücut epilasyonu seansı ise ortalama 35-45 dakika içinde tamamlanır. Buz lazer epilasyon merkezleri, FDA tarafından onaylanmış bu işlemi güvenli biçimde uygulamaktadır. Mühim olan doğru merkezi seçmek ve işleme başlamaktır. Buz lazer epilasyon sayesinde vücutta tahriş ya da lekelenme de oluşmamaktadır.